9 wrz, 2021 |

Jak pielęgnować delikatne włosy?

Delikatne i cienkie włosy to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie jest jednak tajemnicą, że długie i gęste pasma są marzeniem wielu osób. Jednak w wielu przypadkach jest to kwestia genetyczna, na którą nie mamy zbyt wielkiego wpływu. Dodatkowo kosmyki są niezwykle podatne na zniszczenia i łamliwość. Kluczowym elementem jest więc odpowiednia pielęgnacja dopasowana właśnie do tego konkretnego rodzaju włosów.  Na czym powinna opierać się więc pielęgnacja cienkich włosów?

Cienkie i delikatne włosy 

Pielęgnacja włosów cienkich, delikatnych i łamliwych powinna zależeć przede wszystkim od ich stanu, czyli kondycji, w jakiej obecnie się znajdują, a także porowatości. Szeroką gamę produktów przeznaczonych do mycia i codziennego pielęgnowania delikatnych włosów posiada w swojej ofercie marka Ducray. Jednak oprócz właściwie dobranych produktów ważne są również takie elementy jak np. odpowiedni sposób mycia naszych pasm. Przypomnijmy, że delikatne mycie pozbawione szarpania, tarcia i agresywnego szorowania powinno być absolutną podstawą, za którą włosy ci podziękują. Co więcej, dotyczy to nie tylko mycia, ale również wszystkich innych czynności jak, chociażby suszenia czy obwinia pasm w ręcznik. Nie sposób nie wspomnieć tu także o bardzo popularnej w ostatnim czasie metodzie OMO, czyli zrezygnowaniu z szamponu i zastąpienia go odżywką. Propozycją może być też wykonywanie masażu, mającego na celu pobudzenie cebulek. Nagły wzrost tzw. baby hair? To naprawdę możliwe. 

Osoby posiadające cienkie włosy z pewnością dostrzegły u siebie tendencję do plątania się. Kluczem do sukcesu może okazać się więc właściwy sposób rozczesywania. Pasma należy czesać od dołu, kierując się ku górze. W tym celu doskonale sprawdzi się też grzebień z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotki dedykowane dla tego typu włosów. Pielęgnację warto wzbogacić też o maski o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym. Kluczowe jest oczywiście stosowanie się do zaleceń producenta, które widnieją na opakowaniu. Gwarantujemy, że efekty Cię zaskoczą.