19 lis, 2013 |

Jak skutecznie zgubić kilogramy?

Nadwaga i otyłość są prawdziwą plagą naszych czasów. Niestety, jest to jedynie problem wizualny. Nadmiar kilogramów wiąże się ze sporymi problemami ze zdrowiem. U osoby otyłej powoli zaczynają szwankować narządy wewnętrzne, a po pewnym czasie zaczyna się wędrówka od lekarza do lekarza.

Z otyłością powszechnie wiążą się takie choroby i dolegliwości, jak: cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca tętnic, choroby układu pokarmowego, bóle kręgosłupa czy problemy ze stawami. Jest więc oczywiste,  że główną motywacją do zgubienia zbędnych kilogramów powinno być przede wszystkim zdrowie. Nie warto się odchudzać, żeby wcisnąć się w mniejszy rozmiar ubrań czy dobrze wyglądać na plaży. To ma drugorzędne znaczenie. Na pierwszym planie powinno być dbanie o zdrowie.

Nie musi być szybko, ważne by zdrowo

Każda dieta odchudzająca powinna być prowadzona pod kontrolą lekarza. Zamiast rzucać się na popularne diety, które obiecują zrzucenie 10 kilogramów w miesiąc, warto postawić na rozsądne gubienie wagi. Im wolniej tracimy kilogramy, tym mniejsza szansa, że wystąpi efekt jojo. Zanim wprowadzimy nawet zdrową dietę, wybierzmy się do lekarza i zróbmy podstawowe badania. Odchudzać się może tylko osoba zdrowa.

Write Reviews

Leave a Comment

No Comments & Reviews