7 wrz, 2021 |
Jakie są zalety postu przerywanego?
Post przerywany to sposób żywienia, który pokochały tysiące osób na całym świecie. Sukces możliwy jest dzięki zachowaniu właściwych odstępów pomiędzy kolejnymi posiłkami. Inaczej nazywany bywa również jako intermittent fasting lub dietą if. Jakie są zasady diety postu przerywanego? Jakie główne zalety możemy wymienić?
Post przerywany kradnie serca kolejnych osób
Dieta post przerywany polega na spożywaniu produktów, zawierających kalorie i substancje odżywcze wyłącznie w określonym czasie. Co to oznacza w praktyce? Otóż osoby, które zdecydują się na ten rodzaj żywienia, mają do wyboru wiele metod przeprowadzenia diety, ale jedną z najpopularniejszych jest 8/16. Oznacza to 8-godzinne okienko żywieniowie, w którym można spożywać zupełnie dowolne produkty, a także 16-godzinną przerwę przed zjedzeniem kolejnego – pierwszego – posiłku. Wybór konkretnych godzin uzależniony jest przede wszystkim od przyzwyczajeń konkretnej osoby. O ile niektórzy śniadanie spożywają już o godzinie 7, tak inni z pierwszym posiłkiem wstrzymują się na przykład do godziny 13:00. Mimo olbrzymiej dowolności i braku restrykcyjnych zasad zaleca się, aby spożywane posiłki były częstsze, ale mniejsze. Istnieje też kilka produktów, które należy kategorycznie wykluczyć z codziennej diety. Należą do nich:
- nadmierne ilości cukrów,
- węglowodany proste,
- słodzone napoje,
- tłuszcze trans zawarte, chociażby w fast foodach.
Do tej pory każde kolejne podejście do postu przerywanego kończyło się niepowodzeniem? Na co dzień brakuje Ci czasu na gotowanie? Catering posiada w swojej ofercie zarówno dietę postu przerywanego, jak i wiele innych pysznych i pełnych witamin propozycji! Dzięki temu nawet najbardziej wymagające i wybredne osoby znajdują tu coś dla siebie.
Pomimo tego, że dieta postu przerywanego uważana jest za bardzo zdrową i przyjazną dla większości osób to w przypadku chorób przewlekłych warto przedyskutować wprowadzenie z dietetykiem lub lekarzem prowadzącym. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie długotrwałych, a niekiedy nawet problematycznych powikłań.