9 lut, 2022 |

Czego brakuje suchej skórze?

sucha skóra

Sucha skóra to ta, która charakteryzuje się obniżoną zawartością wody w naskórku. Dodatkowo bariera ochronna skóry wykazuje nieprawidłowe funkcjonowanie. Najprościej rzecz ujmując, skórze brakuje nie tylko wody, ale również substancji odpowiedzialnych za natłuszczanie, czyli tzw. lipidów. Czym objawia się skóra sucha? Jak przywrócić jej piękny, a przede wszystkim zdrowy wygląd?

Pielęgnacja skóry suchej

Skóra sucha na tle wszystkich pozostałych typów skóry może wyróżniać się zdolnością do podrażnienia, częstych reakcji alergicznych, swędzenia, pieczenia, a także nieustannie towarzyszącego uczucia ściągnięcia. Kluczem do sukcesu okaże się tu właściwa pielęgnacja. Nieodpowiednio dobrane produkty mogą nasilać objawy, w konsekwencji przyczynić się do znacznego, widocznego i odczuwalnego pogorszenia stanu skóry. Warto wspomnieć również o tym, że skóra sucha wykazuje znacznie większą skłonność do powstawania zmarszczek i szybszego starzenia się. Mowa tu oczywiście nie tylko o skórze twarzy, ale również tej na dłoniach i całym ciele. Skóra sucha wymaga więc przede wszystkim troskliwej, a jednocześnie delikatnej i skutecznie nawilżającej pielęgnacji. Dogłębne nawilżanie powinno być w tym przypadku priorytetem. Tutaj z pomocą przyjdą dermokosmetyki Dexeryl, które stworzone zostały z myślą o pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem, egzemą czy nadmierną suchością. Jest to wyrób medyczny, który doskonale sprawdzi się również jako wsparcie leczenia przepisanego przez dermatologa. Nieprzypadkowo zalecany jest również do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci już od 1 miesiąca życia.

Warto pamiętać jednak o tym, że w pielęgnacji suchej skóry konieczna jest konsekwentność i regularne stosowanie. Aplikowanie produktów wyłącznie od czasu do czasu lub wtedy, gdy stan skóry wymaga natychmiastowej naprawy, może okazać się niewystarczające. Sucha skóra to taka, która bardzo często jest ściągnięta i zaczerwieniona, a przez to – boląca. Stosowanie dermokosmetyków przyczyni się więc do wyraźnego uczucia ulgi i przywrócenia utraconego komfortu. Kosmetyki dermatologiczne warto stosować również pod prysznicem w trakcie kąpieli. Chociaż produkty te nie pozostawiają tak imponującej i ubitej piany, jak tradycyjne produkty drogeryjne, to są nawilżające i regenerujące.

Przed zastosowaniem dermokosmetyków należy koniecznie zapoznać się z zaleceniami i wskazówkami, które znaleźć można na opakowaniu. Chociaż krok ten bardzo często jest bagatelizowany, może skutecznie odmienić komfort związany nie tylko z aplikowaniem, ale również działaniem produktów. Dzięki temu spektakularne efekty widoczne będą znacznie szybciej.

Write Reviews

Leave a Comment

No Comments & Reviews