29 wrz, 2021 |

Jaka herbata pobudza najlepiej?

herbata pobudzająca

Chociaż często zupełnie o tym zapominamy, to niektóre rodzaje herbaty pobudzają o wiele skuteczniej niż kawa! Jak to możliwe? Otóż napój ten posiada teinę, będącą określeniem tego samego związku chemicznego co kawa. To właśnie dlatego posiadają dokładnie takie samo działanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w innym naszym artykule pod tytułem czy herbata ma kofeinę. Należy pamiętać jednak, że nie każdy rodzaj herbaty redukuje zmęczenie w takim samym stopniu. Dlatego tak ważna jest znajomość właściwości, ponieważ na rynku znaleźć można najróżniejsze typu o różnorodnym działaniu. Jaka herbata pobudza? Oto nasze propozycje. 

Najpopularniejsze herbaty pobudzające

Jednym z najczęstszych wyborów, aby pobudzić organizm i umysł jest zielona herbata. Liście rośliny znanej jako Camellia sinesiss obfitują nie tylko w teinę, ale również witaminy z grupy C i E, a także  flawonoidy i antyoksydanty, które mają dobroczynny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Najważniejsze jest jednak, aby zieloną herbatę spożywać regularnie. Wówczas w mgnieniu oka dostrzec można nie tylko pobudzenie i odświeżenie umysłu, ale również poprawę stanu skóry i pozbycie się wszelkich oznak zmęczenia. Aby móc w pełni cieszyć się z jej smaku i dobroczynnych właściwości należy pamiętać o poprawnym zaparzaniu naparu. Należy parzyć ją około 30 sekund i wypijać, gdy jest jeszcze ciepła! 

Jaka herbata pobudza? Czarna herbata to klasyka gatunku, której nie może zabraknąć w tym zestawieniu. Podobnie jak zielona herbata, czarna również ma właściwości pobudzające. Właściwości te wydobyć można wówczas, gdy napój parzony jest przez około 2-3 minuty, a temperatura jest nieco wyższa niż 95 stopni Celsjusza. Ile teiny znajduje się w filiżance takiego naparu? Około 50-80 mg.  Więcej informacji na temat czarnej herbaty znajdziesz tutaj.
 W tym przypadku oprócz niewątpliwych walorów smakowych zaskoczy Cię również działanie. Kolejnym aspektem, o którym nie sposób nie wspomnieć jest dostępność. Czarne herbaty znajdziemy nie tylko na sklepowych półkach, ale również w automatach. Strona internetowa automatyvending.waw.pl oferuje innowacyjne maszyny na sprzedaż i wynajem!