20 lis, 2013 |

Jaki soczek dla niemowląt?

Podawanie nieklarowanych soczków dla niemowląt, to wspaniały sposób na dostarczenie do organizmu potrzebnych substancji odżywczych. Jest, to często spotykane w przypadku dzieci, które wskutek choroby straciły apetyt. Nieklarowane soczki dla niemowląt świetnie sprawdzają się u maluszków, które dopadł wirus ospy.

Pielęgnacja dziecka chorego na ospę wietrzną

Dzieci, które zachorowały na ospę powinny być odizolowane od rówieśników przez okres około dwóch tygodni. Maluszek, który jest chory będzie mógł dzięki temu spokojnie powracać do zdrowia, nie przysparzając szans na zarażanie innych dzieci. W leczeniu ospy bardzo istotna jest także pielęgnacja skóry oraz właściwa dieta. Podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła sprawiają, że nasza pociecha traci apetyt, a witaminy są ważnym elementem powrotu do zdrowia.

Nieklarowane soczki dla niemowląt – podstawa diety chorego na ospę wietrzną

Alternatywą dla niejadka pozostają papki ze zmiksowanych posiłków oraz nieklarowane soczki dla niemowląt. Warto pamiętać, aby nie podawać dzieciom pikantnych posiłków. Dzięki nieklarowanym soczkom dla niemowląt możemy znacznie urozmaicić dietę chorego na ospę.

Soczki sposobem na niejadka

Nieklarowane soczki dla niemowląt nie dopuszczą do odwodnienia organizmu. Gęsta, esencjonalna konsystencja, którą posiadają nieklarowane soczki dla niemowląt sprawia, że dziecko czuje się syte. Soczki tego typu nie podrażniają błon śluzowych. Nieklarowane soczki dla niemowląt są bogate w minerały oraz witaminy, niezbędne dla osłabionego organizmu. Mogą one pobudzać apetyt dziecka. Warto zrobić zapasy nieklarowanych soczków dla niemowląt, tak aby pociecha mogła pożywić się o każdej porze. Niedosładzane soczki powinny być podawane w ilości przynajmniej 120 mililitrów dziennie dla niemowlaków. Kilkuletnim  dzieciom zaleca się spożywanie minimum jednej szklanki soku w ciągu doby. Aby wzmocnić organizm ważne jest  także przyjmowanie witaminy C oraz rutyny i spożywanie dużej ilości warzyw.

Write Reviews

Leave a Comment

No Comments & Reviews