11 wrz, 2021 |

Kilka słów o aparatach słuchowych wewnątrzusznych

aparaty wewnątrzuszne

W zasadzie jak sama nazwa wskazuje aparaty wewnątrzuszne umieszczane są w przewodzie słuchowym. To czy będą one widoczne czy też nie, w dużej mierze zależy od modelu i marki, na który pacjent finalnie się zdecyduje. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale aparaty słuchowe w najmniejszych rozmiarach są w zasadzie niedostrzegalne! Ponadto najnowsze modele dostępne są w różnorodnych kolorach, dzięki czemu każdy – nawet najbardziej wymagający pacjenci – znajdą coś dla siebie. Szeroką ofertę znaleźć można na stronie internetowej geers.pl, a szczególnie polecam szczegółowy opis aparatów wewnątrzusznych. Obawiasz się, że Twój słuch uległ w ostatnim czasie pogorszeniu? Koniecznie dowiedz się jak kompleksowo zadbać o swój słuch. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Aparaty wewnątrzuszne  

Aparaty wewnątrzuszne są nie tylko gwarancją dyskrecji, ale również komfortu. Należy pamiętać jednak, że nie każdy pacjent mający problemy ze słuchem, będzie mógł wybrać właśnie ten rodzaj. W tym przypadku decydujący jest stopień niedosłuchu, a także konkretny typ. Kolejnym ważnym elementem jest również budowa ucha. Osoby u których stwierdzono niedosłuch większy niż 80 dB zaleca się noszenie aparatów ITE. Z kolei z mniejszym niedosłuchem z powodzeniem poradzą sobie aparaty słuchowe wewnątrzuszne. Bez wątpienia skradną one również serca osób, które mają wadę wzroku. Są bowiem bardzo komfortowe w przypadku noszenia okularów korekcyjnych. Co więcej, aparaty wewnątrzuszne polecane są również pacjentom z małżowiną uszną o niewielkich rozmiarach. Tym sposobem możliwe jest uniknięcie jej uszkodzenia, a w rezultacie długotrwałych problemów ze słuchem. 

Rodzaje aparatów słuchowych 

Twoja wada słuchu jest zbyt duża? Aparaty słuchowe wenątrzuszne nie są dla Ciebie? Bez obaw na rynku znaleźć można jeszcze wiele rodzajów aparatów słuchowych. Podział wygląda następująco: 

  • Aparaty kompletnie kanałowe,
  • Aparaty słuchowe zauszne (ze słuchawką zewnętrzną), 
  • Aparaty słuchowe zauszne.

Jak widać, oferta aparatów na rynku jest naprawdę imponująca. O tym, czym powinny charakteryzować się najnowsze aparaty słuchowe przeczytasz tutaj.