24 maj, 2013 |

Medycyna estetyczna w walce z cellulitem

Cellulit to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnych kobiet. Do jego powstawania przyczynia się zarówno dieta bogata w wysoko przetworzoną żywność, jak i brak ruchu w połączeniu z siedzącym trybem pracy, nie sposób dziwić się więc, że problem „skórki pomarańczowej” dotyczy coraz większej grupy coraz młodszych kobiet. Na szczęście, nie jest to problem, któremu nie można stawić czoła, osobą najbardziej kompetentną w tym zakresie wydaje się zaś lekarz medycyny estetycznej we Wrocławiu.

Na ratunek medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna koncentruje się na poprawianiu niedoskonałości ludzkiego ciała w sposób, który nie jest groźny dla zdrowia, cellulit jest zaś przedmiotem jej badań niemal od pierwszych chwil istnienia tej dziedziny wiedzy. Wśród zabiegów pozwalających na jego skuteczne zwalczanie zazwyczaj wymienia się tradycyjną mezoterapię oraz mezoterapię bezigłową, ich efekty wspomagają zaś masaże oraz zmiany wprowadzane przez samą kobietę starającą się zmienić sposób odżywiania się i tryb życia.

W dobrym gabinecie zawsze można zresztą liczyć na indywidualne podejście do pacjentki i jej potrzeb oraz na dostosowanie zabiegów antycellulitowych do poziomu zaawansowania problemu i stanu zdrowia kobiety.

Write Reviews

Leave a Comment

No Comments & Reviews